Amaterska pogreška portugalskog golmana skoro ih koštala pobjede

Nogomet 24. nov 202220:00 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Portugal je slavio 3:2 protiv Gane u prvom kolu grupe H Svjetskog prvenstva u Kataru. Dva potpuno drugačija poluvremena, uspavanka u prvom dijelu, gotovo sve do 62. minute, ali onda u pola sata pada pet pogodaka.

Sve je počelo dvojbenim kaznenim udarcem za Portugal, miran je bio Cristiano Ronaldo koji je postao prvi igrač koji je postigao pogotke na pet Svjetskih prvenstava.

Brzo su poravnali Ganci golom Ayewa, ali u bržem tempu utakmice se bolje snašao Portugal koji pogocima Felixa i Leaa odlazi na 3:1. Sve je izgledalo idilično za izabranike Fernanda Santosa, ali golom u 89. Bukari uvodi neizvjesnost u susret.

Portugal spriječio iznenađenje Gane, Ronaldo se upisao u historiju!

Gana je jako stisnula u sudijskoj nadoknadi koja je trajala devet minuta, ali nisu uspjeli doći do pogotka, najbliže su došli u 99. minuti kada je golman Portugala i Porta Diogo Costa napravio nevjerojatnu pogrešku.

Rijetko kada se tako nešto viđa, Inaki Williams se mudro zavukao u sam gol Portugala i čekao da Costa odloži loptu na travnjak, Williams je brzo reagirao i ukrao loptu, ali na kraju su stigli portugalski defanzivci i uspješno otklonili opasnost.

Neopreznost portugalskog golmana možete pogledati OVDJE.