Apotekari slave čudesnog Alonsa: Leverkusen je prvi put u historiji prvak Njemačke

Nogomet 14. apr 202419:20 2 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Fudbaleri Bayer Leverkusena savaladali su u posljednjem susretu 29. kolu njemačke Bundeslige ekipu Werdera iz Bremena rezultatom 5:0 i tako stigli do prve titule prvaka svoje zemlje u historiji.

REUTERS/Wolfgang Rattay

Predvodio je Xabi Alonso sjajno tim Apotekara tokom cijele sezone, a danas su uspjeli krunisati sjajnu godinu koju imaju iza sebe.

Gol za prednost Apotekara viđen je u 25. minuti, a postigao ga je sjajni Victor Boniface sa bijele tačke.

Prednost je udvostručio Granit Xhaka u 60. minuti. Odigrao mu je Boniface povratnu loptu, a Švicarac sa nekih 25 metara sjajnim udarcem matirao protivničkog golmana.

U listu strijelaca upisao se i sjajni Florian Wirtz. Igrala se 68. minuta kada je primio jednu loptu na 30 metara od gola, namjestio se i šutirao silovito za veliku radost domaćih navijača.

Isti igrač je u 84. minuti postigao i drugi gol za erupciju navijača na Bay Areni, a neki od njih su i utrčali na teren nakon gola sjajnog Nijemca.

Wirtz je u 90. minuti kompletirao i hat-trick nakon asistencije Grimalda nakon čega su brojni navijači utrčali na teren!

Tako je Leverkusen stigao do prve titule prvaka u svojoj historiji.

Nakon ovog trijumfa Leverkusen je lider na tabeli sa 79 bodova, a iza sebe je ostavio Bayern koji zaostaje 16 nedostižnih bodova.