Arsenal dominirao, pa se kockao u finišu protiv Foresta

Nogomet 12. aug 202316:07 0 komentara
Reuters/John Sibley

Prošle sezone Arsenal je dugo bio u šampionskoj trci, ako je suditi po prvom kolu Premijer lige, tako bi moglo da bude i ovoga puta.

Arsenal je pobjedom krenuo u novu sezonu, na “Emiratesu” je savladan Nottingham Forest – 2:1. Šumari su se koncentrisali na odbranu svog gola, igrali su prilično defanzivno, u niskoj zoni.

I pitanje je vremena bilo kad će Tobdžije “otvoriti” rivala. Dogodilo se to u 26. minutu, slučajno ili ne, Martinelli je magično, petom iz okreta, asistirao Nketiahu, koji je preciznim udarcem sa 14 metara savladao Turnera – 1:0.

Bilo je tada mnogo lakše Arsenalu, koji je imao apsolutnu dominaciju u posjedu lopte, na kraju meča nevjerovatnih 82-18 posto u korist domaćina! Iz tog posjeda redale su se i šanse, a pobjednik je praktično riješen u 32. minuti, Saliba je dodao do Sake, a ovaj je postigao eurogol sa 20 metara, za ovacije navijača u Londonu.

Moglo je možda da bude i drugačije, da je u 13. minutu Johnson iskoristio priliku za Nottingham, izašao je sam ispred golmana Ramsdalea, ali je sa 18 metara šutirao preko gola Arsenala.

Vodstvo i dominacija su uspavali Tobdžije, a u 82. minutu sevnula je kontra nekadašnjeg prvaka Evrope, koju je preciznim udarcem realizovao Awoniyi. Za najavu drame na “Emiratesu”.

Ipak, do kraja meča gosti nisu stvorili ozbiljniju priliku, dok je Arsenal u još nekoliko navrata bio prilično opasan, ali je rezultat ostao nepromijenjen.