Arsenal na +5 tri asistencije Trossarda, Svecima bod na Old Traffordu

Nogomet 12. mar 202317:31 0 komentara
REUTERS/David Klein

Tri meča 27. kola Premijer lige na programu su bila u nedjelju od 15 časova. Arsenal je slavio na gostovanju Fulhamu, Manchester United i Southampton su meč završili bez golova, a West Ham i Aston Villa su podijelili bodove uz rezultat 1:1.

Fulham – Arsenal 0:3

Agresivno je Arsenal krenuo od samog početka na Craven Cottageu. Autogol Robinsona, na njegovu sreću, iz 17. minuta poništen je nakon VAR intervencije jer je svemu prethodio ofsajd gostujućeg tima.

Ali, nije dugo sreća služila Fulham. Gabriel je u 21. minutu dobro ispratio let lopte poslije kornera, bio je najviši u skoku i pogodio je za 1:0.

Pet minuta kasnije, Gabriel Martinelli je sjano glavom poslao loptu iza leđa golmana domaćih za već velikih 2:0 za Arsenal.

Ispostavilo se da je sve riješeno u koristi lidera šampionata u drugom minutu nadoknade u prvom dijelu meča. Leandro Trossard je poslao dobru loptu, a Martin Odegaard je poslao u mrežu.

Asistent za sva tri gola bio je Leandro Trossard, on je prvi igrač u historiji Premijer lige koji je upsiao hat-trick asistencija na gostovanju u prvom poluvremenu.

Sjajnu šansu je imao u 69. minutu Aleksandar Mitrović, ali je glavom sa oko 11 metara pogodio prečku.

Mančester junajted – Sautempton 0:0

Duel na Old Traffordu završen je bez golova iako su oba tima imala dvocifren broj udaraca na gol. Oba golmana upisala su po četiri odbrane.

Southapton nije uspio da iskoristi činjenicu da je United od 34. minuta imao igrača manje nakon što je direktan crveni karton dobio Casemiro.

REUTERS/Phil Noble

West Ham – Aston Villa 1:1

Na London stadionu je sve riješeno u prvih 26 minuta meča.

Aston Villa je povela golom Olija Watkinsa, nakon asistencije Alexa Morena.

Domaći su do boda došli sa bijele tačke, a precizan je sa penala bio Mohamed Said Benrhama.