Arsenal opet prokockao veliku prednost, City sve bliže (VIDEO)

Nogomet 16. apr 202317:01 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

West Hem odoleo Arsenalu i osvojio važan bod u borbi za opstanak protiv lidera Premijer lige Arsenala - 2:2.

Manchester City je rutinski odradio posao protiv Leicestera u subotu (3:1) i na taj način je ponovo pritisak prebacio na ekipu Arsenala. Činilo se da će Topdžije u londonskom okršaju rutinski do trijumfa na gostovanju West Hamu, ali nije tako bilo.

I pored činjenice da je ekipa Mikela Artete u ranoj fazi meča stekla dva gola prednosti. U vodstvo ih je doveo već u sedmom minutu Gabrijel Jesus, koji je iskoristio dodavanje Bena Whitea i lako je pogodio tada već praznu mrežu.

Action Images via Reuters/Matthew Childs

Nisu se domaći ni osvijestili od početnog šoka, a u desetom minutu uslijedio je novi. Martinelli je odlično proigrao Odegaarda, a Norvežanin je savladao Fabijanskog.

Sve je krenulo nizbrdo po Topdžije kad je u 33. minutu Gabrijel skrivio jedanaesterac, a na taj način West Ham se vratio u život. Benrahma je lako sa bijele tačke savladao Ramsdela, za erupciju oduševljenja većeg dijela navijača na stadionu „London“.

Mogao je izjednačenje domaćinu u smiraj prvog poluvremena da donese Kurt Zouma, ali je Francuz promašio iz vrlo dobre pozicije. Umalo da čekićari zbog toga budu kažnjeni na startu nastavka.

Jamajkanac Antonio je u 52. minutu igrao rukom u svom šesnaestercu, skrivio je penal, ali je Bukayo Saka sa bijele tačke uspio da promaši gol.

To je dalo krila West Hamu, koji je samo tri minuta kasnije izjednačio, preko Bowena.

Imao je Arsenal inicijativu do kraja meča, imala je ekipa Mikela Artete posed, ali je opasno pretio i domaći tim. Najbolju priliku čekićari su propustili u 82. minutu, kad je sa tri metra Antonio glavom ciljao i pogodio gornji dio prečke.

Arsenal je ostao na prvom mjestu sa samo četiri boda prednosti nad Cityjem. West Ham je na 15. poziciji sa 31 osvojenim bodom.