Arsenal razočarao navijače, derbi Londona pripao West Hamu

Nogomet 28. dec 202323:12 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

U 19. kolu engleske Premier lige Arsenal je dočekao West Ham u londonskom derbiju, a meč je završen pobjedom gostiju od 2:0.

Arsenal je bolje otvorio susret i prijetio preko Sake i Jesusa, no bez uspjeha. U 13. minuti brza kontra gostiju. Bowen je šutirao, lopta se odbija ponovo do ofanzivca West Hama koji upošljava Součeka, a Čeh pogađa praznu mrežu za 0:1.

Uspijevali su Čekićari da odlijevaju napadima domaće ekipe, a do povećanja vodstva stižu početkom drugog dijela.

Ward-Prowse je sjajno centrirao iz kornera, a Mavrapanos udarcem glavom matira Rayu za 0:2 i svoj prvi gol u Premier ligi.

Odegaard je u 73. minuti pokušao smanjiti vodstvo gostiju, ali njegov udarac odlazi daleko pored gola baš kao i udarac Sake nekoliko minuta kasnije. Do kraja je West Ham preko Benrahme promašio i penal koji je odbranio golman domaćih.

Arsenal je ovim porazom ostao na drugom mjestu sa 40 bodova dok je West Ham stigao na šestu poziciju sa 33 osvojena boda.