Asistencija Sancha na drugom debiju: Borussija prekinula post

Nogomet 13. jan 202420:33 0 komentara
Kirill KUDRYAVTSEV / AFP

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda savladali su Darmstadt u utamici 17. kola Bundeslige rezultatom 3:0 (1:0).

Bio je to prvi trijumf Borussije nakon lošeg niza od šest utakmica bez pobjede (četiri remija, dva poraza) u svim takmičenjima, kojim su “Milioneri“ okončali 2023. godinu.

Darmstadt je pružio jak otpor, naročito u uvodnom delu meča. Borussija nakon toga jeste uspostavila nadmoć i barem djelimično kontrolu nad dešavanjima na terenu – što je brzo nagrađeno. Izabranici Edina Terzića su poveli u 24. minutu, kada je Julijan Brandt zatresao mređu na asistenciju Jamal Baino-Gitensa.

Borussia je održala inicijativu sve do pauze, koju je dočekala sa golom prednosti. U drugom poluvremenu je ponovo domaćin imao dio meča u kojem je naročito pretio, ali se klub iz Dortmunda „osigurao“ kada je Marco Reus postigao pogodak u 77. minutu – na asistenciju Jadona Sancha, koji je započeo svoj drugi mandat u žuto-crnom ušavši sa klupe 22 minuta ranije.

Konačan rezultat postavio je Yusufa Moukoko u drugom minutu nadoknade.

Terzićev tim zazima peto mjesto na tabeli sa 30 bodova, dok je Darmstadt na začelju sa 10.