Aston Villa u sjajnoj utakmici nakon osam godina savladala West Ham

Nogomet 22. okt 202319:27 0 komentara
Reuters/Matthew Childs

Danas je na Villa Parku odigrana pretposljednja utakmica 9. kola Engleske Premier lige.

Aston Villa razbila je Čekićare na Villa Parku i nakon punih osam godina slavili pobjedu protiv West Hama rezultatom 4:1.

Prvi ozbiljan pokušaj imali su domaći 11. minuti, savršen udarac uputio je Douglas Luis, ali je vrhunskom odbranom Areola iskoristio svoj svaki centimetar i sačuvao mrežu. Nakon kornera odmah je pokušao i Konsa, ali ga je zaustavio Areola.

Ollie Watkins se obrukao u 16. minuti, Diaby je sjajno poslao loptu na jedanaest metara, a Watkins je uspio da sebi oslobodi prostor i da šutira, ali pored gola.

Aston Villa stiže do vodstva u 30. minutu, Douglas Luiz postiže pogodak na asistenciju Olliea Watkinsa. Watkins je odigrao sjajnu loptu na 17 metara gdje je sam ostao Douglas Luiz i lijepo pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao te je West Ham aposlutno zasluženo otišao na poluvrijeme sa vodstvom.

West Ham jako loše ulazi u drugo poluvrijeme. Alvarez je srušio u kaznenom prostoru Konsu, a siguran sa bijele tačke bio Douglas Luiz.

Ekipa West Hama se vraća u 57. minuti, Jarrod Bowen je šutirao sjajno, a Pau Torres loptu skrenuo u sopstvenu mrežu, gosti su se iz ničega uspjeli vratiti.

Od tog momenta West Ham preuzima inicijativu, odličnu šansu za poravnanje nakon prekida imao je Aguerd, ali je Cash sjajno intervenisao. Činilo se da West Ham može do poravnanja, međutim – Ollie Watkins. Sjajan pas koji je izbacio Watkinsa poslao je jedan igrač Ville, Zouma nije uspio da se odbrani od situacije jedan na jedan, kao ni Areola.

Zamalo da igrači Aston Ville postignu i drugi auto gol u 82. minut. Jarrod Bowen je centrirao, Digne izblokirao, lopta je nezgodno letjela i završila na tik iznad gola, ostalo je 3:1. Sjajne partije na Villa Parku koje pruža Aston Villa potvrdila je to u 89. minuti kada je željan igre i golova Leon Bailey pogodio za velikih 4:1.