Atalanta nakon preokreta savladala fenjeraša, Kolašinac ušao u igru u drugom poluvremenu

Nogomet 18. dec 202322:42 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

U posljednjem meču 16. kola talijanske Serije A Atalanta je savladala Salernitanu sa 4:1.

Nije dobro počelo za domaći tim. Salernitana u vodstvo dolazi u 10. minuti. Candreva je uposlio Pirolu koji matira golmana Atalante za 0:1. Ipak, u nastavku meča se situacija potpuno mijenja.

Odmah na početku drugog dijela tim iz Bergama stiže do poravnanja, a strijelac je bio Muriel. Samo pet minuta kasnije Pašalić režira potpuni preokret Atalante. U finišu susreta Atalanta postiže dva pogotka. Prvo je mrežu zatresao De Ketelaere u 83. minuti, a konačan rezultat postavlja Miranchuk.

Sead Kolašinac je u igru ušao u 66. minuti.

Atalanta je ovom pobjedom stigla do sedmog mjesta sa 26 bodova dok je Salernitana ostala na posljednjoj poziciji sa osam.