Atalanta odoljela na San Siru, zakrpljeni Kolašinac odigrao cijeli meč

Nogomet 25. feb 202422:55 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

U derbiju 26. kola odigranom na San Siru Milan i Atalanta odigrali su neriješeno 1:1.

Fenomenalan početak Milana. Rafael Leao je demonstrirao kakav je majstor i posle sjajnog solo prodora već u trećem minutu doveo domaćina u vodstvo.

Dominirali su Rossoneri u prvom poluvremenu, ali kao i mnogo puta ove sezone, nisu to uspjevali da materijalizuju. A onda je uslijedila kazna za propuštene šanse.

Olivier Giroud bio je neoprezan i u 42. minutu Daniele Orsato dosudio je penal za Atalantu. Siguran realizator najstrože kazne bio je Kopmneiners za 1:1. Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Nije Milan stajao u drugom poluvremenu. Napadao je, tražio je taj drugi gol kojim bi došao do tri boda. Ipak, uprkos tome da nije uputila nijedan šut u okvir gola u drugom dijelu, Atalanta je uspjela da se odbrani i dođe do boda. Ali je istisnuta sa četvrtog mjesta i sada bitka za mjesta koja vode u Ligu šampiona zaista izgleda veoma zanimljivo.

Kolašincu saigrač razbio glavu: Bh. defanzivac se nakon toga vratio u igru i pokazao zašto ga zovu “tenk”

Sead Kolašinac je odigrao cijeli meč za Atalantu uprkos razbijenoj glavi nakon sudara sa saigračem.