Atalanta preko Milana do polufinala Kupa Italije, Kolašinac odigrao čitav meč, Krunić nije bio u konkurenciji

Nogomet 10. jan 202423:03 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Atalante nakon preokreta savladali su Milan na San Siru i izborili polufinale Kupa Italije rezultatom 2:1. Junak je bio Nizozemac Koopmeiners sa dva gola, a na Sead Kolašinac je odigrao čitav meč za goste. S druge strane Rade Krunić nije bio u konkurenciji za tim Milana.

Poveli su Rossoneri u 45. minuti preko Rafaela Leaoa, ali nije dugo trajala radost domaće ekipe.

Samo dvije minute kasnije Holm je ugostio Koopmeinersa, a ovaj matirao protivničkog golmana.

Veliki trijumf Atalanti donio je Koopmeiners drugim golom u 59. minuti susreta sa bijele tačke.

Atalanta će u polufinalu snage odmjeriti sa Fiorentinom koja je sinoć nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca bila bolja od Bologne.