Barcelona osvojila 27. titulu prvaka Španije! Bez Messija prvi put u 21. vijeku

Nogomet 14. maj 202322:50 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Ubjedljivu pobjedu 4:2 u gradskom derbiju Barcelona je upisala protiv Espayola i tako potvrdila novu titulu prvaka Španije, poslije pauze od četiri godine.

Ekipa Xavija Hernandeza nije prepuštala ništa slučaju, jer im je pobjeda značila novu titulu prvaka Španije.

Nakon samo dvadeset minuta na semaforu stadiona pisalo je 0:2. Za svega devet minuta od 11. do 20. Katalonci su matirali dvaput golmana domaćih Fernanda Pacheca.

Haos: Navijači Espanyola krenuli u fizički obračun sa fudbalerima Barce (VIDEO)

Prvo je pogodio najbolji strijelac La Lige Robert Lewandowski. Poljak je pogodio snalažljivo na asistenciju Baldea.

Zatim se Balde upisao u strijelce, poslije dodavanja Pedrija.

Pitanje pobjednika riješeno je pred kraj prvog poluvremena, kada drugi gol na meču, a 21. u sezoni postiže Lewandowski na asistenciju Raphinhe.

Barca je nastavila u drugom poluvremen, tamo gdje je stala u drugom. Poslije samo sedam minuta igre u nastavku, bilo je ubjedljivih 4:0.

Prelijep centaršut  Frenkieja de Jonga, filigranski precizno na glavu Koundea, koji četvrti put matira Pacheca.

Javi Puado ublažio je poraz, prelijepim golom, kada je lobovao Ter Stegena u 74. minuti susreta. A konačnih 4:2 postavio je Joselu.

Barcelona sada ima 85 bodova, u odnosu na drugoplasirani Real Madrid, koji četiri kola prije kraja ima 14 bodova manje.

Espanyol je pretposljednji sa svega 31 bodom i male su šanse za opstanak u društvu najboljih.

Zanimljiv podatak je svakako, da je ovo prvi trofej španskog prvaka za Katalonce, od odlaska Lionela Messija sa Camp Nou.

Predvođeni Argentincem, fudbaleri Barce osvojili su čak 10 trofeja namijenjenih najboljoj ekipi Španije. U razdoblju od 2005. do 2019. godine Barcina mašinerija nanizala je dvocifren broj titula.