Barcelona rutinski u narednu rundu Kupa Kralja

Nogomet 19. jan 202321:55 0 komentara
REUTERS/Jon Nazca

Fudbaleri Barcelone rutinski su se plasirali u 1/4 finale španskog Kupa Kralja nakon što su bili bolji od trećeligaša Ceute rezultatom 0:5.

Nismo mnogo vidjeli od Xavijeve ekipe u prvom poluvremenu, ali smo ipak imali priliku vidjeti jedan pogodak.

On je stigao u 41. minuti, a strijelac je nakon asistencije Kessieja bio Raphinha.

Ipak, u drugom dijelu mnogo bolji nastup Blaugrane. Samo pet minuta igre trebalo je Lewandowskom da udvostruči prednost katalonske ekipe. Ponovo je asistent bio Kessie.

U 70. minuti Fati povećava na 3:0, da bi se Kessie nakon dvije asistencije upisao i u listu strijelaca u 77. minuti.

Konačan rezultat postavio je Robert Lewandowski u 90. minuti nakon ubačaja Garcije.

Barcelona će u četvrtfinalu igrati protiv Atletico Madrida koji je sa 2:0 savladao Levante.