Barcelona uz dosta muke do drugog trijumfa u Ligi prvaka

Nogomet 04. okt 202322:56 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

U drugom meču grupe H 2. kola Lige prvaka Barcelona je slavila u Portugalu protiv ekipe Porta rezultatom 0:1.

Porto je bolje započeo meč i Katalonce je dva puta spašavao Ter Stegen. Prijetili su Eustaquio i Taremi, ali je golman Barce bio siguran.

Nakon toga Barcelona uspostavlja dominaciju. Prvi šut imao je Felix u 23. minuti kada je silovito šutirao, ali golman Costa krajnjim naporom brani šut. Do vodstva Katalonci stižu u 45. minuti. Katastrofalno je pogriješila odbrana Porta, a to je iskoristio Torres i pogodio za 0:1.

U drugom dijelu domaći su krenuli ofanzivnije. Prvo je Joao Mario pucao, ali zamalo neprecizno da bi u 65, minuti Wendell šutirao iz izgledne pozicije, a Ter Stegen sjajno odbranio.

Nešto kasnije i Taremi pokušava udarcem glavom nakon centaršuta, ali je ponovo njemački golman bio na mjestu.

Barcelona je ovom pobjedom ostala na prvom mjestu sa maksimalnim brojem bodova dok je Porto ostao drugi sa tri osvojena boda.