Bayer Leverkusen potopio Bayern Munchen u direktnom okršaju za titulu (VIDEO)

Nogomet 10. feb 202420:33 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Fudbaleri Bayera pobijedili su Bayern Muchen u Leverkusenu 3:0 i poslije 21 kola, lideri su Bundesliga sa pet bodova viška u odnosu upravo na Bavarce.

Xabi Alonso preporodio je Apotekare, koji igraju sjajno ove sezone i došli su do 17. pobjede sezone. Bayer nema poraza, pored navedenih pobjeda, imaju i četiri remija i ne znaju ove sezone za poraz u najjačem rangu njemačkog fudbala.

Ne računajuči prijateljske utakmice, ovo je 31. utakmica u nizu koju tim sa Bay Arene nije izgubio. Posljednji službeni meč izgubili su od Bochuma 27. maja 2023. godine, u posljednjem meču prošle sezone. Španac tako bilježi blistave trenutke na klupi njemačkog tima.

Igrala se 18. minuta, kada je Robert Andrich, preko lijeve strane prošao i uputio precizno dodavanje do Josipa Stanišića koji pogađa mrežu Manuela Neuera za 1:0. Naravno nije slavio pogodak, jer je igrač na pozajmicu stigao u Leverkusenu iz Bayerna.

Samo pet minuta trebalo je Alonsovom timu da ponovo šokira Bayern u drugom poluvremenu. Ovaj put strijelac je bio Alejandro Grimaldo na dodavanje Nathan Telle.

Konačnih 3:0 postavio je Jeremie Frimpong u posljednjim sekundama meča.

REUTERS/Wolfgang Rattay

Bayer je sada prvi na tabeli sa 55 bodova, uz impresivnu gol razliku 54:14, dok je Bayern Munchen drugi sa 50 osvojenih bodova.