Bayern razočarao, Borussija u posljednjoj sekundi ostala bez pobjede (VIDEO)

Nogomet 15. apr 202317:56 0 komentara
REUTERS/Leonhard Simon

Drama i neočekivani rezultati u udarnom terminu Bundeslige. Odigrane su četiri utakmice 28. kola od kojih su tri bile izuzetno bitne u borbi za prvo mjesto.

Šampion Njemačke i lider na tabeli Bayern ugostio je na ekipu Hoffenheima i potpuno razočarao navijače podjelom bodova – 1:1.

Kako je i bilo najavljeno u timu nije bilo suspendovanog Sadija Manea  Fudbaleri Bayerna nisu bili na svom nivou, očigledno opterećeni posljednjim dešavanjima, još više predstojećom revanš utakmicom sa ekipom Pepa Guardiole u utorak u Minhenu.

Poveli su u prvom poluvemenu iz jedine prave šanse golom francuskog defanzivca Benjamina Pavarda i vodili sve do 71. minute.

Tada je sjajnim golom iz slobodnog udarca izjednačio hrvatski internacionalac Andrej Kramarić. Gol pogledajte OVDJE.

Bayern je ovim remijem zadržao prvo mjesto, jer su svoje navijače razočarali i fudbaleri Borussije Dortmund. „Žuto-crni“ su gostovali u Stuttgartu i već nakon nešto malo više od pola sata igre stekli dva gola prednosti pogocima Sebastijana Hallera i Malena. Kada je nekoliko minuta kasnije Grk Konstantinos Mavropanos dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, izgledalo je da je u ovom meču sve riješeno.

Međutim, tako nisu mislile Švabe. Sa igračem manje uspjeli su da postignu dva gola i osvoje vrijedan bod u borbi za opstanak. U 92. minuti Reyna je postigao pogodak za vodstvo Borussije 3-2, ali u 97. minuti, nakon greške u obrani, Stuttgart je došao do boda. Strijelac za erupciju oduševljenja je bio Katompa-Mvumpa.

Leipzig je pred svojim navijačima savladao Augsburg sa 3:2, a u meču između Kolna i Mainza nije bilo pobjednika, završeno je 1:1.