Bez Džeke ne ide: Fener ispao iz kupa Turske, sjajni Mujakić u polufinalu (VIDEO)

Nogomet 27. feb 202420:43 0 komentara
Ankaragucu

Nešto u Feneru ne štima. O tome mnogo govori i činjenica da je tim čiji je kapiten Edin Džeko nije mogao dalje od četvrtfinala kupa Turske.

Fener je u glavnom gradu Turske od Ankaragucua poražen rezultatom 3:0, u meču u kojem nije igrao Edin Džeko.

Ankara je od početka do kraja imala konce meča u vlastitim rukama, i uspjela u pravo vrijeme postići dva pogotka koji su zapečatili sudbinu ekipe koja ima najviše ambicije u turskom fudbalu.

Morutan je bio strijelac prvog gola u 10. minuti, a

U 33. minuti drugi gol za domaće postigao je Chatzigiovanis.

Posao je završio Rodrigues u 87. minuti meča.

Koliko je Fener igrao loše govori činjenica da je najbolja prilika za Fener došla u 85. minuti i to mlakim šutem Batchuayja.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Nihad Mujakić i njegov Ankaragucu u polufinalu će se sastati sa boljim između Besiktasa i Konyaspora.

Edin Džeko nije ulazio u igru u ovoj utakmici, dok je Krunić meč napustio na poluvremenu. Nihad Mujakić odigrao je sjajno svih 90 minuta.