Bilbija i Ćuže sa siguran trijumf protiv Zvijezde 09: Plemići na sedam boda od lidera Borca

Nogomet 08. apr 202419:54 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Zvijezdu 09 rezultatom 4:0 u posljednjem meču 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvu šansu na meču imao je najbolji strijelac šampionata BiH. Nemanja Bilbija pokušao je da lobuje golmana gostiju Milana Jelovca, ali je njegov udarac otišao pored gola Zvijezde 09.

Onda na scenu stupa Mario Ćuže. Napadač Plemića pogađa mrežu protivnika u 8. i 15. minuti, za sigurno vodstvo sastava Željka Petrovića.

U finišu prvog poluvremena Bilbija postiže svoj 18. gol sezone za kraj odličnih 45 minuta Mostarca.

Konačan rezultat postavio je Bilbija 19. golom sezone u 76. minuti utakmice.

Zrinjski se približio barem malo lideru Borcu, sada mostarski tim ima 52 boda, sedam manje u odnosu na Banjalučane. Zvijezda 09 ostala je posljednjeplasirni tim sa svega 17 bodova i gotovo izvjesno, sele u niži rang.