Blitzkrieg „Stare dame“: Juventus sa 3:0 na 3:3 protiv Bologne

Nogomet 20. maj 202422:52 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Bologne su propustili veliku prednost koju su imali do 75. minuta i odigrali "samo" neriješeno protiv Juventusa, rezultat je bio 3:3.

Brutalno je domaća ekipa počela utakmicu. Već u drugom minutu je na odbitak posle udarca Freulera Calafiori postigao vodeći gol, a posle samo 11 minuta bilo je 2:0. Urbanski je uputio fantastičan centaršut koji je Castro glavom spustio u mrežu, Juventus je bio u totalnom kolapsu.

Juventus nije napravio niti jednu priliku vrijednu pomjena u prvom dijelu igre, a Bologna je mogla da vodi i ubjedljivije.

Prvi konkretan pokušaj su gosti imali tek u 47. minutu preko Rabiota, ali je francuski vezista šutirao direktno u Skorupskog. Samo šest minuta posle prve prilike za Juventus, Bologna je postigla i treći gol. Ponovo je Calafiori bio strijelac i to vrlo atraktivno, pošto je lobovao čuvara mreže Juventusa.

Sve je djelovalo kao da će ovo biti ubjedljiva pobjeda ekipe koju sa klupe predvodi možda budući trener Juvea, Thiago Motta, međutim, od 76. do 84. minuta je krenuo sunovrat domaćina.

Chiesa je prvo iskoristio grešku odbrane domaćih i smanjio rezultat na 3:1. Sedam minuta kasnije je Millik fantastično pogodio iz slobodnog udarca, voda je ušla u uši Bologni, a potpuni povratak je režirao mladi napadač, Kenan Yildiz.

Mogao je čak Juventus i do pobjede na kraju, ali je rezultat ostao izjednačen. Sada su obje ekipe na 68 bodova i nalaze se na trećoj, odnosno četvrtoj poziciji. Meč je obilježio i povratak Nicola Fagiolija na teren, koji je bio suspendovan od oktobra prošle godine zbog kockanja.