Borac slavio u Trebinju, domaći izrevoltirani suđenjem Dragana Kesića

Nogomet 14. nov 202215:12 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri Borca slavili su na Policama protiv Leotara 0:1 i tako vezali treću pobjedu u prvenstvu. Međutim, utakmicu su obilježile i diskutabilne odluke glavnog sudije Dragana Kesića iz Gradiške.

Banjalučani su bili bolje poslije prvih 45 minute igre, ali nisu uspjeli realizirati nijednu šansu i pretvoriti je u vodstvo.

Predragović je prvi zaprijetio za Borac, a kasnije je uzvratio Pervan, međutim mreže su mirovale.

Novu šansu za Borac nije iskoristio Jurilj, kada nije kaznio lošu rekaciju golmana domaćih Perišića.

Mnogo više uzbuđenja u drugom poluvremenu. Leotar je tražio penal, jer su izabranici Marka Makismovića smatrali da je Milan Spremno igrao rukom u kaznenom prostoru gostiju, ali sudija Dragana Kesića nije pokazao na bijelu tačku.

Domaći navijači su u tim momentima skandirali “Lopovi, lopovi!”.

Poveo je Borac u 64. minuti. Milan Spremno je iskoristio dobru asistenciju Momčila Mrkaića i donio Borcu tri važna boda.

Dejan Uzelac je u nastavku isključen, jer je dobio dva žuta kartona za manje od minutu. Nakon crvenog kartona, počeo je vrijeđati sudija Kesića. Revolt Leotara nastavio je trener Maksimović, koje je također ubrzo isključen, jer je izrazio protest protiv Kesićevih odluka.

Zanimljivo da su Uzelac i Maksimović bivši fudbaler i trener Borca.

Ekipa Vinka Marinovića vezala je šest utakmica bez poraza, uz pet pobjeda i jednim remijem, sada su trećeplasirana ekipa sa 33 boda, isto toliko ima drugi Široki Brijeg.

Leotar je jedno mjesto iznad zone ispadanja 10. sa 18 osvojenih bodova.

Naredno kolo Borac ide lideru Zrinjskom 19. novembra, a Leotar će ugostiti tim Sarajeva istog dana.