Braga slavi važnu pobjedu, Galatasaray uz dosta muke do minimalca

Nogomet 23. aug 202323:08 0 komentara
Braga/Facebook

U večerašnjim utakmicama play-offa Lige prvaka pobjedu u derbiju dana zabilježila je Braga nad Panathinaikosom od 2:1.

U prvom poluvremenu viđeno je mnogo prilika na obje strane. Već u drugom minuti prijete gosti. Magnusson je pokupio jednu loptu i pucao sa distance, a lopta oldazi pokraj stative. Nakon toga još jedna prilika za grčki tim. Mancini je pucao sa ruba kaznenog prostora, ali lopta pogađa prečku.

Braga u 19. minuti dobija penal, ali je on brzo poništen nakon konsultacije sa VAR tehnologijom. Do kraja poluvremena Panathinaikos je imao šansu. Palacio je u šensaestercu primio loptu i pucao, ali golman domaćih kranjim naporom brani udarac.

Odmah na početku drugog dijela Braga dolazi u vodstvo. Ricardo Horta je lijepo uposlio Abela Ruiza koji sa ruba kaznenog prostora pogađa donji lijevi ugao za 1:0. Najbolju priliku za goste imao je Andraž Šporar u 63. minuti, ali iz izgledne pozicije šutira visoko preko gola. Prava drama viđena je do kraja meča. Prvo u 73. minuti Djalo dodaje Horti koji pogađa za 2:0.

U finišu Panatha ipak dolazi do jednog gola. Mancini je preciznim udarcem pogodio mrežu domaćih za 2:1.

U ostalim utakmicama Molde je na svom terenu poražen od Galatasaraya 2:3 dok su u Izraelu Maccabi i Young Boys odigrali bez golova.

Uzvratni mečevi na rasporedu su za sedam dana.