Brentford prijetio, Foden hat-trickom donio preokret Cityju

Nogomet 05. feb 202423:07 0 komentara
REUTERS/David Klein

Brentford poveo protiv Mančester sitija, ali Građani su golovima Fodena stigli do važnog trijumfa - 3:1.

Nema u Premijer ligi lakih pobjeda. Osjetio je to na svojoj koži šampion svijeta Manchester City na gostovanju Brentfordu. Na kraju, slavili su Građani poslije preokreta – 3:1, za skok na drugu poziciju, sa dva boda manje, ali i utakmicom od lidera Liveproola.

Čuda je u prvom poluvremenu činio golman domaćih Flekken, za pola sata igre odbranio je svih šest udaraca koji su išli u okvir njegovog gola. A bar četiri šanse bile su iz kategorije kolosalnih.

Nagrada je stigla u 21. minutu, vjerovali ili ne stigao je golman Flekken da bude i asistent, poslao je dubinski loptu ka Maupayu, koji je izbjegao ofsajd zamku, pritom je Toney odvukao dvojicu čuvara, a Francuz je lako riješio situaciju „jedan na jedan“ sa Edersonom.

Ali, tada je na scenu stupio Phil Foden. Da je Brentford izdržao u nadoknadi prvog poluvremena, ko zna da li bi City uspio da preokrene. Ovako, Foden je iskoristio priliku i donio u 45+3. minutu izjednačenje, svima je tada bilo jasno da je ekipa Pepa Guardiole blizu preokreta.

U nastavku meča Manchester se nije kockao. Nastavio je sa sjajnom igrom gostujući tim, pritom su njegovi odbrambeni igrači u dva navrata fantastično izblokirali opasne šuteve Brentforda.

I kad već to nisu iskoristili, uslijedila je kazna. Poslije fantastične asistencije De Bruynea Foden je u 53. minutu donio preokret, a kad mu je u 70. minutu loptu dodao Haaland, pitanje pobjednika je bilo riješeno.