Brighton odnio veliki bod sa Stamford Bridgea (VIDEO)

Nogomet 29. dec 202122:35 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Fudbaleri Chelseaja i Brightona remizirali su u 20. kolu engleskog Premiershipa na Stamford Bridgeu rezultatom 1:1.

Činjenica da šampion Evrope već dva mjeseca nije uspio da veže dvije pobede u Premier ligi govori da se ekipa Thomasa Tuchela našla u krizi. Plavci su zaostali za Manchester Cityjem, a kasni gubitak tri boda možda ih i definitivno udaljava iz šampionske trke.

Nije Chelsea ni protiv Brightona briljirao. Ali djelovalo je da će uspjeti da osvoji tri boda. Romelu Lukaku se pobrinuo za svoj dio posla i upisao se u strijelce na drugoj utakmici zaredom. Belgijski napadač bio je najviši u skoku nakon centaršuta Mounta iz kornera u 28. minutu i savladao, na ovom meču solidnog Roberta Sancheza.

Imali su gosti svoje šanse za izjednačenje, imao je i Chelsesa da drugim golom riješi meč, ali sve do same završnice bilo je 1:0. Dok nije u prvom minutu nadoknade Cucurela sjajno centrirao, a Danny Welbeck bio najviši u skoku i zatresao mrežu. Ispostavit će se, donio i bod svom timu, a Tuchelu ostavio brojne brige

Ipak, Tuchel ima i više razloga za zabrinutost. U danu kada je čuo da će Ben Chilwell morati na operaciju, i drugi bek Reece James, morao je da izađe iz igre već u 26. minutu, pošto se sam uhvatio za koljeno. Također, povredio se i Christiansen, tako da njemačkom treneru neće biti lako da u narednim nedjeljama sastavi odbranu.

Nakon ovog remija Chelsea se osamio na drugom mjestu, preskočivši Liverpool i ima 42 boda, jedan više od Redsa, uz utakmicu više. Brighton je 10. sa 24 boda.