Bruka Ajaxa u velikom derbiju, Tahirović bez nastupa

Nogomet 29. okt 202316:38 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

U derbiju desetog kola nizozemskog fudbalskog šampionata, PSV Eindhoven je održao lekciju Ajaxu.

PSV je slavio ubjedljivo, 5:2 (1:2). I to nakon preokreta. Dva puta je Ajax vodio i donekle ličio na ekipu na koju bi trebalo da liči.

Gosti su preko Van den Bommena poveli u desetom minutu, da bi u 20. izjednačio Lozano. Brobbey se golom u 40. minutu postarao da gosti na poluvremenu imaju prednost.

A onda potpuni sunovrat u drugom dijelu utakmice.

PSV je golove postizao kad i kako je htio. Redom su pogađali De Jong (49.), Saibari (53.) i Lozano (60.). De Jong na šestoj vezanoj utakmici protiv Ajaxa trese mrežu.

Konačan rezultat postavio je trećim golom na meču Lozano. Igrao se 72. minut.

Meč je u prvom poluvremenu na kratko bio prekinut, ukazivana je pomoć jednom navijaču kome je pozlilo na tribinama.

PSV ima deset pobjeda iz deset mečeva i prvi je na tebeli, Ajax je posljednji sa samo pet bodova. Kopljanici ne znaju za pobjedu od 24. augusta i meča sa Ludogoretsom. Nanizali su deset mečeva bez pobjede od tada.