Bruka Džeke i Fernebahcea u Danskoj, pobjeda Ville u sjeni nereda u Birminghamu

Nogomet 30. nov 202322:53 0 komentara
Fenerbahce

U 5. kolu grupne faze Konferencijske lige Aston Villa je dočekala Legiju, a meč je završen pobjedom domaće ekipe od 2:1. Poniženje je doživio Fenerbahce koji je poražen od Nordsjaellanda sa visokih 6:1.

Fenerbahce je doživio težak poraz u Danskoj.

Nordjaelland je u prednost stigao u 21. minuti. Tverskov je asistirao, a Hey pogodio za 1:0 Samo četiri minute kasnije Diomande pronalazi Svenssona koji se odlično snalazi i povećava vodstvo. Do kraja poluvremena Batshuayi smanjuje na 2:1.

Odmah u nastavku Danci dolaze do trećeg pogotka, a pogodio je Nygren. Do kraja je danski tim postigao još tri pogotka. Prvo je Rasmussen zatresao mrežu, peti pogodak postigao je Nygren, a tačku na i stavio je isti igrač u 85. minuti . Edin Džeko u igru je ušao u 62. minuti.

Villa je prije ovog susreta bila veliki favorit, a utakmica je krenula na sjajan način za domaće. Tielemans je lijepo uposlio Diabyja koji preciznim udarcem pogađa za vodstvo engleskog tima.

Međutim, Poljaci se veoma brzo vraćaju u meč. Muci je iskoristio grešku u odbrani domaće ekipe i zatresao mrežu za 1:1. Gol za trijumf Ville postigao je Moreno u 59. minuti.

REUTERS/Carl Recine

Aston Villa je prva sa 12 osvojenih bodova, Legia druga sa devet, AZ Alkmaar je treći sa 6 bodova, a Zrinjski je posljednji sa 3 osvojena boda. U 6. kolu Zrinjski će dočekati Aston Villu u Mostaru, dok će AZ na gostovanje Legiji u Poljsku.

Fiorentina je remizirala sa Genkom 1:1, Ludogorets je remizirao sa Spartakom 1:0, Eintracht je poražen od PAOK-a sa 1:2 dok je Čukarički u posljednjoj minuti poražen od Ferencvarosa sa 1:2.