Bundesliga: Demirović asistent u remiju Augsburga, pobjede Leipziga i Schalkea

Nogomet 09. nov 202222:54 0 komentara
TOBIAS SCHWARZ / AFP

Kiša golova viđena je i u prvom poluvremenu u Berlinu gdje su ekipe Uniona i Augsburg igrale neriješeno 2:2, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Surinamac Sheraldo Becker doveo je Union do prednost u 7. minuti. Radost domaćih trajla je svega dvije minute, kada Florian Niederlechner donosi poravnanje Augsburgu. Asistenciju je upisao bh. reprezentativac Ermedin Demirović.

Kevin Behrens ponovo je zabio za prednost Berlina, a konačnih 2:2 postavio je pred kraj prvog dijela Niederlechner, drugim golom na utakmici.

Fudbaleri RB Leipziga, Eintrachta iz Frankfurta i Schalkea zabilježili su pobjede u mečevima 14. kola Bundeslige.

Po tabeli derbi je igran u Leipzigu gdje je gostovao ove sezone veoma dobar tim Freiburga, uoči ovog meča drugoplasirani na tabeli Bundeslige iza šampiona Bayerna.

Domaći Red Bull imao je mnogo više od igre u prvih 45 minuta, stvorio je i nekoliko prilika, ali su se igrači Freiburga dobro branili na čelu sa odličnim golmanom Holanđaninom Markom Flekkenom.

REUTERS/Lisi Niesner

Ista slika i na početku drugog poluvremena, domaći tim krenuo je u ofanzivu, golman gostiju je sve branio, ali je onda u samo dva minuta „francuska veza“ u domaćem timu primorala odbranu gostiju da dva puta kapitulira. U 55. minutu najpre je Nkunku pogodio prečku, a Simakan zakucao loptu u mrežu, da bi minut kasnije Nkunku uspješno realizovao brzu akciju i proigravanje Mađara Szoboszlaia.

U 66. minutu defanzivac gostujućeg tima Lukas Kubler smanjio je rezultat na efektan način. Međutim, u 77. minutu oboren je Nkunku , a Šveđanin Emil Forsberg uspješno je realizovao penal i vratio ekipi Marca Rosea dva gola prednosti za petu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima – 3:1.

U Frankfurtu je nakon prvog poluvremena viđeno čak četiri gola. Eintracht je već u osmom minutu imao dva gola prednosti, strijelci su bili Sow i Kolo Mouani. Ovaj drugi je u 29. minutu asistirao Ericu Ebimbeu za u tom trenutku nedostižnih 3:0.

DANIEL ROLAND / AFP

Gosti iz Hoffenheima uspjeli da smanje prednost Eintrachta i na odmor se otišlo sa rezultatom 3:1, da bi na samom početku drugog poluvremena turski defanzivac Ozan Kabak smanjio na 2:3.

Ipak domaći tim u 56. minutu stiže do četvrtog pogotka, strijelac je nakon asistencije Kola Mouanija bio Danac Jesper Lindstrom – 4:2

Posrnuli Schalke je nakon šest uzastopnih poraza zabilježio pobjedu, prvu još od početka septembra. Strijelac je bio 34-godišnji veteran Simon Terodde.

Ranije tokom dana u lokalnom derbiju u Kelnu slavili su gosti iz Leverkusena sa 2:1.