Čekićari razbili Galebove: West Ham slavio u Brightonu

Nogomet 26. aug 202320:40 0 komentara
REUTERS/Chris Radburn

U posljednjem susretu subotnjeg programa trećeg kola Premijer lige West Ham je kao gost pobijedio Brighton 3:1.

Krenuo je Brighton žestoko u prva dva kola. Dvije pobjede uz osam golova. Međutim, naišao je veoma raspoložen West Ham i pokupio sva tri boda sa Amexa.

Konačno je i Michael Antonio odigrao dobar meč. Bio je asistent kod vodećeg gola Ward-Prowsea, i to je njegov prvijenac od kada je Southamptona zamijenio West Hamom. Antonio je bio i strijelac i to trećeg gola. Ali prije toga Bowen je u 58. minutu duplirao prednost.

Antonio je u 63. minutu zatvorio seriju golova Čekiraćara. Kod Brightona razočarali su ofanzivci Welbeck, Mitoma, Ferguson, Marsch, ali je domaćin ipak došao do gola. Gross je u 81. minutu zatresao mrežu.