Celtic gazi ka tituli, u Kilmarnocku sve gotovo za pola sata

Nogomet 16. apr 202315:37 0 komentara
REUTERS/Russell Cheyne

Celtic će biti novi šampion Škotske, tu gotovo da više nema dileme. Čudo bi trebalo da se dogodi da tako i ne bude, odnosno da Rangers u preostalih šest rundi uspije da nadoknadi 12 poena zaostatka.

Celtic je slavio ubjedljivu pobjedu na gostovanju Kilmarnocku – 4:1, na taj način lider je uvećao prednost u odnosu na prvog pratioca Rangers, na 12 bodova.

Na „Ragbi parku“ u Kilmarnocku domaći navijači su već poslije 27. minuta krenuli da napuštaju stadion. Imali su i mnogo razloga za nezadovoljstvo, njihovi ljubimci su tada već gubili sa 4:0!

Celticje poveo golom Furuhashija u sedmom minutu, pet minuta kasnije pogodio je i Maeda. Već u 18. minutu strelac je bio i O` Riley, koji je pogodio i u 27. minutu. Između ta dva pogotka, gosti nisu realizovali jedanaesterac, neprecizan sa bijele tačke bio je Furukashi.

Tek tada Cetlic je povukao ručnu, a do kraja meča Kilmarnock je uspio da postigne samo utješni pogodak, učinio je to Donnely u 45. minutu. Poslije 33. kola, koje je na programu narednog vikenda, najboljih šest timova u Škotskoj odigrat će još pet kola u borbi za titulu, preostalih šest igrat će isto toliko rundi u grupi za opstanak.