Četvrta pobjeda u nizu Evertona, pao i Burnley

Nogomet 16. dec 202320:56 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Tim iz Liverpoola igra sve bolje, posle Nottinghama, Newcastlea i Chelsea, pao i Burnley.

Prošle sezone Everton je teškom mukom sačuvao status premijerligaša. Ove klub iz Evertona bilježi neuporedivo bolje rezultate, ali im je oduzeto deset bodova zbog finansijskih problema.

I to ih je opet stavilo u nezavidan položaj. Ipak, ekipa koju sa klupe predvodi Sean Dyche vezala je četiri pobjede u nizu, posljednju protiv Burnleyja u gostima – 2:0.

Karamele su pitanje pobjednika riješile u prvom delu prvog poluvremena. U 19. minutu McNeil je odlično proigrao Onanu, a Belgijanac je savladao Trafforda.

Šest minuta kasnije Everton je duplirao prednost preko Michaela Keana, koji je bio na terenu prvi put poslije duela protiv Liverpoola još 21. oktobra.

Everton je sada već na 16. poziciji, sa sedam bodova više od Lutona, prvog tima ispod crte. Da nije bilo kazne i oduzimanja bodova, tim iz Liverpoola bi već bio na deobi osmog mjesta, blizu mesta koje vodi u Evropu.