Chelsea plesao protiv Vukova: Hat-trick Maduekea, prvijenac Felixa

Nogomet 25. aug 202417:15 0 komentara

Fudbaleri Chelseaja bili su izuzetno ubjedljivi na gostovanju Wolverhamptonu, uz briljantnu partiju Nonija Maduekea koji je postigao hat-trick. Bournemouth i Newcastle su odigrali neriješeno 1:1.

Chelsea je poveo nakon samo 98 sekundi igre.

Nakon kornera je sjajno skočio Nicolas Jackson i glavom poslao loptu u mrežu. Proslavio je to Jackson ispred navijača Wolvesa koji su reagovali burno, a reagovali su i igrači domaćina pa je došlo i do manje gužve na terenu.

U desetom minutu je Iverson Mosquera pokazao da i on zna odlično da skuči, ali je pogodio samo stativu.

U 17. minutu Matheus Cunha postiže gol, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda iako on nije bio baš zadovoljan odlukom suije Darrena Englanda.

Deset minuta kasnije je sve bilo u najboljem redu kada je Cunha zatresao mrežu za 1:1.

Cunha je ponovo bio u centru pažnje u 42. minutu kada je poslao sjajan šut ka golu Chelseaja i pogodio prečku. Bio bi to sjajan gol.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Ni izbiliza. Cole Palmer je u 45. minutu postigao fantastičan gol. Primijetio je Palmer da je Jose Sa izašao sa svog gola i lobovao ga je sa ivice kaznenog prostora.

Ipak, domaći ne dozvoljavaju da Chelsea na poluvreme ode sa prednošću. U šestom minutu nadoknade. Jorgen Strand Larssen se sjajno snašao u kazenom prostoru nakon ubacivajnja Totija i donio je svom timu novo izjednačenje.

Drugo poluvijreme proteklo je u znaku Cola Palmera i Nonija Maduekea. Palmer je zabilježio tri asistencije, a Madueke je postigao hat-trick. Sve to za samo 14 minuta, od 49. do 63 minuta meča. I to nakon što je uoči samog meča imao veliki gaf na društvenim mrežama.

Zvijezda Chelseaja napravila glupost na društvenim mrežama pred meč sa Wolvesima

Nisu Vulvsi odustali ni kada su već bili u konopcima. Ali ne samo da nisu uspeli da ublaže poraz jer je gol Marija Lemine iz 79. minuta poništen zbog ofsajda, nego su kažnjeni za otvorenu igru golom Joaoa Felixa za 6:2 u 81. minutu.

REUTERS/Molly Darlington

U drugom susretu koji se igrao u istom terminu Bournemouth i Newcastle su podijelili bodove.

Povele su trešnjice preko Taverniera, ali je Gordon u 76. minuti postavio konačan rezultat.