Chelsea srušio Palace sa penala, Vukovi moćni protiv Brentforda

Nogomet 27. dec 202322:58 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Fudbaleri Chelseaja i Wolverhamptona ostvarili su pobjede u mečevima 19. kola Premijer lige.

Chelsea je na Stamford Bridgeu ugostio gradskog rivala Crystal Palace i pobijedio rezultatom 2:1 (1:1)

Prva prilika viđena je u devetom minutu, Mudryk je sjajnom dijagonalom proigrao Matsena, mladi Nizozemac je izašao ispred golmana gostiju Hendersona, šutirao, ali je sve pratio Mitchell i praktično sa gol linije izbacio loptu u polje.

Samo pet minuta kasnije, na semaforu je stajalo 1:0: kombijacija Nkunkua – Gusto – Mudryk i Ukrajincu nije bilo teško da sa šest metara pošalje loptu u mrežu Crystal Palacea za treći gol u sezoni.

Mogao je Mudryk da duplira prednost u 22. minutu, izašao je sam ispred Hendersona, ali je bivši golman Manchester Uniteda bio pobjednik ovog duela.

Komšije su stigle do izjednačenja u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Jordan Ayew je poslao idealan centaršut na drugu stativu, domaći igrači zaboravili su Michela Olisea, Francuz je prihvatio loptu i matirao Đorđa Petrovića – 1:1.

Mogli su fudbaleri Crystala Palacea do potpunog preokreta u 55. minutu, u opasnom prodoru bio je Mateta, ali je srpski golman odlično intervenisao. Bilo je još nekoliko situacija tokom meča u kojima je Petrović sačuvao mrežu Plavaca.

Chelsea nije blistao, ali je polako pleo mrežu oko Orlovskog gnezda. U 76. minutu Nicholas Jackson je postigao drugi gol za tim Mauricija Pochettina, ali je on poništen nakon VAR provjere zbog ofsajda.

REUTERS/David Klein

Konačno, u 89. minutu dosuđen je jednaesterac za Chelsea. Prethodno je Eze neoprezno reagovao i faulirao Nonija Maduekea. Upravo je Madueke izveo najstrožu kaznu i savladao Hendersona. za konačnih – 2:1.

Chelsea već u subotu gostuje Lutonu, dok Crystal Palace u novom londonskom obračunu dočekuje ekipu Brentforda.

U drugom meču u istom terminu na drugom kraju Londona sastali su se Brentford i Wolverhtamton. Slavili su Vukovi sa 4:1.

Čak tri gola pala su u rasponu od samo četiri minuta, a onda su gosti postigli još jedan i stekli nedostižnu prednost, koju su do kraja utakmice čak i povećali.

Posljdnji mečevi 19. kola na programu su u četvrtak kad se sastaju Brighton – Tottenham i Arsenal – West Ham.