City i Haaland nastavili seriju, Chelsea i Newcastle sigurni

Nogomet 08. okt 202218:08 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Leicester tone sve dublje, uspjeli da povedu, ali potom izgubili protiv Bournemoutha u gostima.

Manchester City je slavio ubjedljiv trijumf protiv Southamptona– 4:0, kojim je makar na kratko preskočio Arsenal na čelu tabele Premijer lige.

U prvih osam kola Premijer lige Erling Haaland je postigao čak 14 golova. U strijelce se nije upisao jedino u trijumf protiv Bournemoutha (4:0). Činilo se da će tako biti i sada protiv Southamptona, ali je Norvežanin nastavio seriju, a Građani su bez ikakvih problema upisali pobjedu.

Jasno je da Pep Guardiola na raspolaganju ima još mnoštvo kvalitetenih igrača, i da nije sve do učinka Haalanda. Ovoga puta seriju je otvorio Cancelo na dodavanje Fodena u 20. minutu, potom je pogodio i Foden 12 minuta kasnije na asistenciju De Bruynea.

Poslije samo četiri minuta u drugom poluvremenu otklonjene su sve dileme, ako ih je i bilo, golom Mahreza. A potom je, na dodavanje Cancela u 65. minutu, Haaland nastavio svoju nevjerovatnu seriju.

Chelsea se mučio u prvom poluvremenu protiv Wolverhamptona, ali je na kraju ipak ostvario rutinski trijumf – 3:0. Ključna figura meča bio je Mason Mount, dvostruki asistent, najprije je spojio sa golom Havertza u 45+4. minutu, potom i Pulišića u 54. Do kraja meča pogodio je i Broja u 90. minutu.

Action Images via Reuters/John Sibley

Rutinsku pobjedu na domaćem terenu ostvario je i Newcastle, koji je lako slavio protiv Brentforda – 5:1. Svrake su još u prvom poluvremenu stekle dva gola viška, pogađali su Guimaraeš u 21. i Murphy u 28. minutu. Tračak nade gostima vratio je Toney, koji je u 54. minutu iskoristio jedanaesterac, ali je drugim svojim golom Guimaraeš odagnao sve dileme dva minuta kasnije. Do kraja, pogodio je i Almiron u 82. minutu, a u završnici je sopstvenu mrežu zatresao Pinnock.

Leicester čeka teška sezona, bar prema onome što smo videli na startu Premijer lige. Slavio je nekadašnji senzacionalni osvajač titule protiv Nottigham Foresta u prošlom kolu, poveo je i golom Dake u desetom minutu, na gostovanju Bournemouthu.

Ali, domaćin se nije predavao, najprije je izjednačio golom Billinga u 68. minutu, a samo tri minuta kasnije preokret je režirao Christiea– 2:1.