Crnogorci u sudijskoj nadoknadi srušili Bugare u Podgorici

Nogomet 10. sep 202320:15 0 komentara
REUTERS/Stevo Vasiljevic

Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Bugarske u okviru 6. kola kvalifikacija za EURO 2024. u Njemačkoj.

Crnogorci su na kraju slavili zahvaljujući svojim veteranima Stefanu Saviću i Stevanu Jovetiću, koji su postigli golove za “Sokole”.

U finišu prvog poluvremena, tačnije u 46. minuti poveli su domaći. Nakon izvedenog kornera i gužve u šesnaestercu, lopta je došla do Savića, koji je sa desetak metara proslijedio loptu u mrežu. Njegov gol pogledajte OVDJE.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom su Bugari morali krenuti po izjednačenje, a najbolju priliku promašili su u 61. minuti kada im je dosuđen jedanaesterac zbog prekršaja Vujačića u šesnaestercu. Udarac Despodova sa bijele tačke je, međutim, odbranio Mijatović.

BUgarska je ipak došla do gola u finišu utakmice. Igrao se 79. minut. Najprije je udarac uputio Galčev sa lijeve strane, lopta se odbila od stativu, “otpadak” je pokupio Borukov za 1:1.

I kada su svi mislili da će se meč završiti remijem, na scenu je stupio Stevan Jovetić, koji je iskoristio centaršut Vukčevića sa lijeve strane i glavom pogodio za pobjedu Crne Gore. Igrala se 97. minuta.

Crna Gora je sada druga na tabeli grupe G sa osam bodova, ali i utakmicom više od Mađarske, Litvanije i Srbije. Bugarska je posljednja sa 2 osvojena boda.