Da li je Tuzla City oštećen u direktnoj borbi za opstanak protiv Leotara?

Nogomet 14. maj 202312:35 1 komentar
Facebook/Tuzla City

U derbiju začelja odigranom na Policama Leotar je sa 3:2 savladao Tuzla City i tako pobjegao sa posljednjeg mjesta na tabeli.

Meč nije dobro počeo za Trebinjce koji su dva puta gubili u prvom poluvremenu. Gosti su poveli već u 10. minuti pogotkom Nikitina, Čavić je nekoliko minuta kasnije poravnao, a novo vodstvo Tuzli donio je Hadžić. Na samom kraju prvog dijela Milić je poravnao na 2:2.

U drugih 45 minuta viđen je jedan pogodak, pobjedonosni za Leotar kojeg je postigao Uzelac, a Tuzla je sa igračem manje igrala od 66. minute.

Tuzlaci objasnili šta se dogodilo u Trebinju: “Morali smo biti poraženi…”

Sporna situacija dogodila se prilikom drugog pogotka Leotara. Nakon jednog odbijanca, dojam je da je lopta u ruku pogodila igrača Leotara poslije čega je postignut pogodak.

Situaciju pogledajte OVDJE.

Podsjetimo, ovo je jedina utakmica 31. kola Premijer lige BiH koja nije bila u direktnom tv prijenosu.

Tuzla City je sada deveti na tabeli sa 31 bodom, koliko imaju i deseti Leotar, te jedanaesto Posušje. Sloboda je u najtežoj poziciji sa 29 osvojenih bodova, ali i utakmicom manje.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad