Debi iz noćne more za Al-Tuwaijrija, Tuzla City dominantno do pobjede na Tušnju

Nogomet 02. dec 202315:21 0 komentara
FK Željezničar/Jasmin Duvnjaković

Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su FK Željezničar rezultatom 3:0 u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Već na početku utakmice, nakon 29 sekundi, domaći su uspjeli doći do gola. Rustemović vraža kratku loptu stoperima, presjekao ju je Nukić koji je sa loptom pretrčao Drinu i Selimovića i pogodio za 1:0.

JOŠ SPORTA

U 5. minutu “Građani” su došli do dvostrukog vodstva. Nikić je centrirao sa lijeve strane, lopta došla do Mehanovića koji je šutirao iz prve, odbranio je to Muftić, ali se na odbijenu loptu sjurio Nukić kojem sa 3 metra nije bilo teško proslijediti loptu u mrežu Željezničara.

Iz kornera je šutirao Delimeđac u 10. minuti, ali je Muftić boksovao loptu daleko od svog gola.

Samo 10 minuta kasnije nova dobra šansa za domaće. Kombinovali su Nukić i Pantelić, ovaj potonji šutirao iz dobre pozicije, ali je njegov šut izblokiran.

Odgovor Željezničara stao je u udarac glavom Krpića nakon centaršuta Rustemovića, ali lopta nije bila opasna po golmana Lolića.

U 27. minuti kontranapad domaćih. Mehanović je sa desnog krila uposlio Pantelića, ovaj šutirao iz prve, ali je Muftić krajnjim naporom uspio spasiti svoj tim novog pogotka.

Ipak, spasa nije bilo u 32.minuti. Delimeđac je izveo korner sa desne strane, Mehanović šutirao, njegov šut je izblokiran, ali je Bihorac bio na odbijenoj lopti, a Muftić je ponovo morao vaditi loptu iz mreže.

Moglo je biti još gore za goste. U 36. minuti Drina je izgubio loptu na rubu svog šesnaesterca, Pantelić je izašao pred golmana, ali je Muftić odlično zatvorio ugao i odbranio udarac napadača Tuzla Cityja.

Mirnija utakmica u drugom poluvremenu

Drugo poluvrijeme počelo dosta mirnije u odnosu na sam početak utakmice. Željezničar je u 53. minuti imau izglednu priliku iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali je udarac Drlje zaustavio živi zid.

U 60. minuti domaći su mogli do 4. gola. Mehanović je izveo korner, a na prvoj stativi najviši u skoku bio je Pantelić, koji je dobro srenuo loptu prema golu, ali je golman Muftić opet spasio goste skrenuvši loptu u korner.

Sredinom drugog dijela ritam utakmice je pao, prvenstveno jer domaći više nisu insistirali na napadima, već su nastojali igrati iz kontranapada, ili onemogućiti Sarajlijama

U 65. minuti nova šansa za Tuzla City. Hadžić je nakon dugog dodavanja na desnu stranu izbio sam pred Muftića, snažno šutirao iskosa, ali je Muftić sjajno reagovao.

Samo minut kasnije Željezničar je imao šansu. Semir Štilić primio je loptu na 23 metra od gola domaćih raspalio po golu ali je Lolić poslao loptu u aut. Iz nastavka akcije Al Jaber je imao šansu, ali je bio zamalo neprecizan, pa je lopta otišla nekoliko centimatara od desne stative golmana Cityja.

Novi opasan napad Željezničara u 71. minuti. Mekić je šutirao sa ivice šesnaesterca, Lolić odbranio, a Al Jaber nije uspio iz nastavka pospremiti loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije Pantelić, Mehanović i Ordagić dobro kombinuju, ovaj posljednji šutirao sa desetak metara, ali je njegov šut izblokiran.

U samoj završnici Željezničar je preuzeo inicijativu, dok su se domaći bili limitirani na kontranapade. Jedan takav izveli su igrači Tuzla Cityja u 86. minuti, ali je Garčević pogodio Muftića u glavu, te je rezultat opet ostao nepromijenjen.

Tuzla City i dalje je na pretposljednjoj poziciji tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine i ima 13 bodova, dok je Željezničar ostao na 7. mjestu i ima 19 bodova.