Dijamantov ples i hat-trick protiv Lugana, Fener upisao trijumf nad Luganom (VIDEO)

Nogomet 23. jul 202422:25 0 komentara

Fudbaleri Fenerbahcea savladali su u gostima u okviru prvog susreta drugog pretkola UEFA-ine Lige prvaka ekipu švicarskog Lugana rezultatom 4:3. Junak pobjede bio je naš Edin Džeko koji je kompletirao hat-trick.

Nije najbolje meč počeo za viceprvaka Turske jer je El Wafi u četvrtoj minuti nakon asistencije Grgića doveo svoj tim u prednost.

Fener je do poravnanja stigao u 45. minuti susreta. Dušan Tadić je fauliran u kaznenom prostoru, sudija pokazao na bijelu tačku, a Edin Džeko bio siguran izvođač najstrožije kazne.

Dijamant je nakon samo nekoliko sekundi igre u drugom dijelu i asistencije Tadića postigao gol za preokret svog tima.

Ali je Bislimi u 64. postigao gol za novo poravnanje.

Ipak, nije dugo trajala radost domaćeg tima, jer je DŽeko u 67. kompletirao hat-trick. Ovoga puta asistent je bio Szymanski.

U strijelce se upisao i Kadioglu u 74. minuti sjajnim udarcem.

A gol nade Luganu donio je Valanzuela u četvrtoj minuti nadoknade. Pogriješio je Mert Yandas, Argentinac šutirao, a lopta nakon kontakta sa Livakovićem završila u mreži.

Revanš meč ovih timova na rasporedu je naredne srijede.