Doku se igrao sa Trešnjicama, Bowen ušao u historiju Premiershipa

Nogomet 04. nov 202318:06 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Manchester City ostvario je novu pobjedu, pošto je u 11. kolu Premijer lige na svom Etihadu ubjedljivo savladao Bourmenouth 6:1.

Briljirao je na Etihadu Jeremy Doku, koji se ispostavio kao vrhunsko pojačanje. Njemu je pripao glavni šou u ubjedljivom slavlju protiv Trešnjica.

Od prva četiri gola, on je postigao prvi u 30. minutu na asistenciju Rodrija. A potom je asistirao kod naredna tri. U 33. minutu Bernardu Silvi, u 37. Manuelu Akanjiju, a u 64. minutu Philu Fodenu, koji je već na poluvremenu zamijenio Erlinga Holanda. Jedini gol za Bornmut postigao je Sinistera u 75. minutu. Da se ne završi samo na het-triku asistencija Doku se pobrinuo u 84. minutu kada je namjestio drugi put gol Bernardu Silvi. Konačnih 6:1 postavio je Nathan Ake u 88. minutu.

West Ham je poražen na gostovanju Brentfordu 3:2. Viđena su dva preokreta. Poveo je domaći tim golom Maupayja u 11. minutu. Čekićari su preokrenuli golovima Kudusa u 19. i Bowena u 26. minutu. Ovim je postao prvi igrač u historiji West Hema, koji je postigao gol na šest vezanih gostovanja.

REUTERS/Ian Walton

Ipak, autogol Mavropanosa u 55. minut vratio je Brentford u život. Crystal Palace je slavio pobjedu u gostima protiv Burnleyja 2:0 golovima Schluppa 22. minutu i Mittchela u 54. minutu.

Sheffield United je u nevjerovatnoj završnici savladao Wolverhampton kod kuće 2:1. Domaćin je poveo golom Archera u 72. minutu. Wolvesi su izjednačili preko Bellgarde u 89. minutu. A u dubokoj nadoknadi sviran je penal za Oštrice. Precizan sa bijele tačke u 100. minutu bio je Norwood za velika tri boda.

Everton je protiv Brightona vodio od sedmog minuta golom Mykolenka, ali je u 84. minutu poravnao Mitoma za konačnih 1:1.