Dramatičan finiš u Madridu: Real se mučio pa u zadnjoj minuti stigao do velikog trijumfa protiv fenjeraša

Nogomet 21. jan 202418:20 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes

U 21. kolu španske La Lige Real Madrid je savladao Almeriju sa 3:2.

Almerija je mnogo bolje otvorila susret i već u prvoj minuti stigla u vodstvo. Robertone je uposlio Ramazanija koji pogađa za 0:1. Na novi pogodak čekalo se sve do 43. minute kada je Gonzalez povećao vodstvo posljednjeg tima španske lige.

No, u nastavku se Real budi i smanjuje vodstvo Almerije u 56. minuti. Glavni arbitar susreta Francisco Maeso je dosudio penal nakon igranja rukom u šesnaestercu, a koji je u gol pretvorio Jude Bellingham.

Potpuni povratak u utakmicu režirao je Vinicius Junior u 68. minuti. Bellingham je postigao svoj drugi pogodak na meču u 77. minuti, ali je nakon intervencije VAR-a njegov gol poništen.

Ipak, Madriđani u samom finišu dolaze do trećeg gola i pobjede, a heroj je bio Dani Carvajal na asistenciju Bellinghama.

Real Madrid je sada stigao na lidersko mjesto sa 51 osvojenim bodom. Almerija je ostala na posljednjoj poziciji sa šest bodova.