Dva gola Lewandowskog za pobjedu na Mestalli, Flick debitovao pobjedom u La ligi

Nogomet 17. aug 202423:41 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

U posljednjem susretu subotnjeg programa prvog kola La Lige Barcelona je kao gost savladala Valenciju 2:1.

Yamal je već viđen kao prva zvijezda katalonskog giganta. Čeka se Nico Villiams da njih dvojica prave dar mar. Ali to je sve račun bez krčmara, a krčmar je i dalje legendaran poljski golgeter Robert Lewandowski.

Jer ako Barcelona hoće da ponovi uspjeh od prije godinu dana kada je osvojila titulu, mora da se moli da Lewa bude pravi. Jer i u Valenciji se vidjelo da kada je on pravi, onda dolaze i pobjede.

Čovek koji je najbolji dio karijere proveo u Bundesligi sa dva gola riješio je prilično neprijatno gostovanje na Mestalli. Briljirao je u prvoj fazi utakmice odlazeći golman Mamardachvili. A onda i šok za goste, kada je Duro u 44. minutu doveo Šišmiše do prednosti.

Ipak, da na odmor ne odu sa zaostatkom pobrinuli su se mlada zvijezda Yamal kao asistent i Lewandowski kao strijelac u petom minutu nadoknade. Taj gol je znatno olakšao izabranicima Hansija Flicka nastavak, a čini se oborio Valenciju. A potpuno ju je dotukao penal u 48. minutu koji je u gol pretvorio Lewandowski. Gol za preokret i vrijedna tri boda na startu šampionata.