Džaba novci! Saudijac izvukao remi za Al Hilal u 100. minutu

Nogomet 18. sep 202322:24 0 komentara
REUTERS/Ahmed Yosri

I pored velikih ulaganja u Al Hilal taj tim se loše proveo na startu azijske Lige šampiona. Protiv uzbekistanskog Navbahora je igrao samo 1:1, a remi je u nadoknadi izborio domaći fudbaler Ali Al Bulayhi.

Tokom meča Hilala i Navbahora je tim iz Saudijske Arabije, za kog igraju i Neymar i Aleksandar Mitrović, je čak 19 puta šutirao ka golu protivnika. 76 posto vremena je Al Hilal imao loptu u svojim nogama, ali ni sve to kao i ogromna ulaganja u ovu ekipu nije bilo dovoljno.

Navbahor je vodio od 52. minuta kada je strelac bio Tabatadze. Odolijevao je uzbekistanski tim koga u odbrani predvode Filip Ivanović iz Srbije i Miloš Milović iz Crne Gore.

Napadao je Al Hilal, pokušavao, a tek je u desetom minutu nadoknade Al Hilal izjednačio preko pomenutog Al Bulayhija. On je dobro reagovao na centaršut Michaela i glavom je savladao golmana uzbekistanskog tima.

U istoj grupi je iranski Nassaji dobio Mumbai City u Indiji 2:0.

Al Ittihad je opravdao ulogu favorita protiv OKMK iz Uzbekitana 3:0. Golove su davali Kamara i dva puta Romarinho. U istoj grupi C su Al Quva i Sepahan igrali 2:2.

Uzbekistanski Nasaf je bio bolji od Al Faisalya iz Jordana 1:0, dok su Al Sadd iz Katara i Al Sharjah iz Emirata igrali bez golova.