Džekin gol i Fenerov trijumf od 6:0 nedovoljan, Galata slavila u Konyi i postala prvak Turske

Nogomet 26. maj 202420:01 0 komentara
Fenerbahce

Fudbaleri Fenerbahce deklasirali su Istanbulspor 6:0 u posljednjem meču šampionata Turske. Nadali su se izabranici Ismaila Kartala, da Galatasaray može doći do kiksa protiv Konye, ali su igrači Galate slavili 3:1.

Nakon samo 35 minute Fenerbahce je imao 3:0 protiv posljednjeplasirane ekipe prvenstva.

Džeko iz penala, Szymanski i Tadić napunuli su mrežu Istanbulspora.

Edin Džeko postigao 21. gol sezone u borbi za titulu! (VIDEO)

Osay-Samule, Dursun i King kompletirali su sjajnu noć Fenera, ali nedovoljnu za titulu. Sezonu su završili sa 99 bodova, tri manje od Galatasarayja (102).

Edin Džeko završio je sezonu sa 21 golom i 3 asistencije.

Galata nije imala pravo na poraz. Pola sata trebalo je najbolje strijelcu Turske Mauru Icardiju da postigne 24. gol sezone, a početkom drugog poluvremena postigao je i 25. te ovjerio sezonu kao prvi strijelac.

Kada j Kutlu pogodio za 3:0 slavlje je moglo početi. Sve što su uspjeli igrači Konye, je gol Pripa u finišu utakmice.