Džekina rezerva donijela pobjedu Feneru u sudijskoj nadoknadi: San o tituli i dalje živi!

Nogomet 24. feb 202419:04 0 komentara
Sport Klub

Fudbaleri Fenerbahcea stigli su do vrijedne i teško izborene pobjede u finišu 27. kola turske Super lige nakon preokreta rezultatom 2:1.

Bio je Fener mnogo bolji protivnik, propustio veliki broj prilika, a kaznila je to Kasimpaša u 58. minuti kada je Poroso pogodio mrežu Livakovića.

Ipak, samo pet minuta kasnije poravnanje Feneru donio je Mert Yandas sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Veliki trijumf u sedmoj minuti nadoknade Feneru donio je rezervista Michy Batshuayji. Imao je priliku donijeti pobjedu sa bijele tačke. Njegov udarac najprije je odbranio golman Kasimpase, ali je Belgijanac popravio promašaj i donio vrijedna trijumf svojoj ekipi.

Rade Krunić je za Fener igrao do 60. minute kada ga je zamijenio Szymanski, Džeku je u 77. zamijenio Batshuayji. S druge strane Haris Hajradinović je za Kasimpasu igrao do 85. minute.

Fener je nakon ovog trijumfa lider na tabeli sa 70 bodova, bodom više, ali i utakmicom više u odnosu na Galatu. Kasimpasa je 5. sa 39 bodova.