Džekina zamjena odvela Fenerbahce u četvrtfinale, Dijamant odgledao meč sa klupe za rezerve (VIDEO)

Nogomet 07. feb 202420:45 0 komentara
Fenerbahce Sk

Fudbaleri Fenerbahcea plasirali su se u četvrtfinale Kupa Turske, nakon što su na gostovanju savladali Gaziantep 2:0.

Velikan iz Istanbula, poveo je poslije svega 17 minuta igre. Michy Batshuayi započeo je meč umjesto Edina Džeke i svoju priliku je sjajno iskoristio. Pogodio je mrežu domaćina sa bijele tačke za vodstvo svoje ekipe.

Samo dvanaest minuta kasnije, jedanaesterac i na drugoj strani. Alexandru Maxim preuzeo je odgovornost, ali udarac Rumuna odlično brani Irfan Can Egribayat.

Kazna je stigla za samo dvije minute. Batshuayi drugim golom na utakmici donosi pobjedu timu Ismaila Kartala.

Edin Džeko nije ulazio u igru, ali jeste drugi reprezentativac Bosne i Hercegvine Rade Krunić. Veznjak je zamijenio Mihu Zajca u 63. minuti meča.