Džeko i Fener prošli dalje uprkos porazu, Dinamo Zagreb primio pet golova i eliminisan u Grčkoj

Nogomet 14. mar 202420:43 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Poznata su četiri učesnika četvrtfinala Konferencijske lige, nakon mečeva u terminu od 18:45.

Royal Union slavio je 1:0 protiv Fenerbahce u Istanbulu golom Mathiasa Rasmussena, ali ekipa Ismaila Kartala ide dalje, jer su pobijedili u Belgiji 3:0.

Edin Džeko ušao je u igru u finišu, zamijenivši Michyja Batshuayija u 76. minuti meča. Rade Krunić propustio je ovu utakmicu zbog žutih kartona.

REUTERS/Alexandros Avramidis

Dinamo Zagreb ispustio je kapital od dva gola iz prvom meča u Zagrebu. Poraženi su 5:1 od PAOK-a u Solunu i eliminisani su iz takmičenja.

Grčki tim postigao je tri gola u prvom poluvremenu za svega petnaest minuta od 27. od 42. minute. Pogađali su Baba, autogol Sučića i Thomas za ubjedljivo vodstvo poslije prvih 45 minuta.

Arber Hoxha je u nastavku vratio u život tim Sergeja Jakirovića. U 81. minuti poništen je gol Brune Petkovića nakon VAR-a. Koulierakis i Živković zaokružili su odlično veče PAOK-a za 5:1

Fiorentina je remizirali protiv Maccabi Haife u Italije 1:1, ali tim iz Firence ide dalje, jer su slavili 4:3 u prvom susretu.

Meč Viktorija Plzen i Servettea bh. fudbalera Miroslava Stevanovića ide u produžetke, jer je i drugi meč završen bez golova.