Džeko i Inter u ludom meču srušili Fiorentinu, Nerazzuri slave Mkhitaryana

Nogomet 22. okt 202222:48 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Intera savladali su u nestvarnom susretu 11. kola talijanske Serije A ekipu Fiorentine, a na kraju je rezultat glasio 3:4.

Gledaoci na Artemio Frankiju prisustvovali su sjajnom meču, iako nije najbolje počelo za domaće navijače.

Krenuo je Inter silovito, a do prednosti su stigli već u drugoj minuti. Martinez je proigrao Barellu koji bježi Nikoli Milenkoviću i matira Teracciana.

U 15. minuti se ponovo tresla mreža domaćina. Lautaro je sjajno zalomio Martinez-Quartu i matirao golmana Viole po drugi put.

Ipak, u 33. minuti domaćin prepolovljava prednost Intera. Dimarco je neoprezno startovao nad Ikoneom, a sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Artur Cabral.

Veliko poravnanje Fiorentini donio je Jonathan Ikone sjajnim golom u 60. minuti, ali je Inter još jednom stigao do prednosti. Igrala se 73. minuta kada je Edin Džeko uposlio Martineza, Argentinac pobjegao odbrani, a Teracciano napravio penal. Siguran izvođač bio je upravo Lautaro.

I kada su svi mislili da je meč otišao na stranu Intera, na scenu je stupio Luka Jović. Igrala se 90. minuta susreta kada je Milneković centrirao, a Jović matirao Onanu za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Ipak, ni ovo nije bio završetak. Igrala se peta minuta nadoknade kada je Džeko povukao napad Intera, odigrao na stranu za Barellu koji proigrava Henrika Mkhitaryana, a Armenac bez većih problema matira Teracciana.

Džeko je za Nerazzure igrao od 63. minute kada je zamijenio Joaquina Correu.

Inter nakon ove pobjede zauzima 7. poziciju na tabeli Serije A sa 21 osvojenim bodom. Fiorentina je 13. sa 10 bodova.