Džeko i Krunić ispali u Ligi konferencija: Festival promašaja na penalima koštao turski klub

Nogomet 18. apr 202423:54 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Fenerbahce je ispao u četvrtfinalu Konferencijske lige, nakon poraza protiv Olympiacosa u Istanbulu poslije penala.

Tokom 90 minuta Fenerbahce je imao 1:0, a u toku je drugi produžetak, jer je u prvom meču bilo 3:2 za grčkog predstavnika.

Jedini gol u regularnom dijelu meča postigao je Kahveci na asistenciju Szymanskog u 11. minutu utakmice.

Edin Džeko odigrao je 74 minute, kada ga je zamijenio Michy Batshuayi.

Još jedan bh. reprezentativac BiH Rade Krunić dobio je šasnu petanest minuta drugog produžetka, zamijevši asistenta kdo prvog gola Poljaka Szymanskog.

Tokom jedanaesteraca za Fener su promašili Tadić i Under. Livaković ih je zadržao u životu odbranivši jedanaesterce El Arabiju i Rodineiju, ali je posljednji penal izuzetno loše šutirao Leonardo Bonucci, te je Olympiacos prošao dalje.