Džeko strijelac i asistent u pobjedi Intera

Nogomet 13. sep 202220:36 1 komentar
REUTERS/David W Cerny

Fudbaleri Intera savladali su u drugom kolu grupne faze UEFA-ine Lige prvaka u gostima ekipu Viktorije Plzena.

Bilo je jasno da je tim Simonea Inzaghija veliki favorit pred ovaj susret, a to su pokazali i na terenu.

Napravili su u prvom dijelu nekoliko izglednih prilika, a do prednosti ih je doveo kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko u 20. minuti. Tada je Dijamant pogodio nakon asistencije Joaquina Corree.

Dodatni problem za prvaka Češke priredio je Pavel Bucha koji je zaradio direktan crveni karton.

Pobjedu Intera ovjerio je Denzel Dumfries u 70. minuti. Nizozemac je pogodio nakon asistencije Edina Džeke.

Bila je ovo ujedno i prva pobjeda ove sezone u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi, dok je Viktorija upisala i drugi poraz.

U drugom susretu koji je počeo od 20 sati i 45 minuta Sporting je priredio iznenađenje i sa 2:0 savladao Tottenham.

Postigao je lisabonski tim golove u samom finišu. Paulinho je najprije u 90. minuti nakon asistencije Pedra Porra pogodio za 1:0, a nakon toga Arthur Gomes majstorijom je riješio meč.