Efikasan meč u Posušju, Široki iz penala do trijumfa u hercegovačkom derbiju

Nogomet 04. aug 202322:51 0 komentara
HŠK Posušje

U prvoj utakmici 2. kola Premijer lige BiH Posušje je na domaćem terenu dočekalo Široki Brijeg, a meč je završen pobjedom gostiju od 1:2.

Prvu priliku na meču vidjeli smo u 2. minuti. Fudbaler domaćih Brković je šutirao iz izgledne pozicije, ali golman gostiju brani udarac. Nešto kasnije zaprijetio je i Boban, no ponovo je golman Tomić bio na mjestu. Nakon toga period bez uzbuđenja sve do 32. minute kada Široki stiže u vodstvo. Lukić je napravio sjajan solo prodor i preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio za 0:1. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugi dio Posušje je započelo veoma ofanzivno. Odličnu priliku imao je Boban nakon centaršuta Bekavca, ali je bio neprecizan. Do poravnanja Posušje stiže u 71. minuti. Mandić je centirao sa desne strane, a Begić sjajnim udarcem glavom zatresao mrežu za 1:1.

HŠK Posušje

Prijetili su domaći do kraja susreta, tražili su potpuni preokret, a tome su najbliži bili u 84. minuti. Maglica je centrirao, a Boban bio najviši u skoku, međutim njegov udarac glavom nije bio precizan.

U 86. minuti meča penal za goste. Rukom je igrao Krišto, a sudija Antoni Bandić nije imao dilemu. Siguran izvođač penala bio je Chinedu koji šalje loptu u mrežu za 1:2. U sudijskoj nadoknadi domaći su dobili crveni karton, tačnije Begić je drugi put na utakmici požutio nakon neopreznog starta.

Posušje će u idućem kolu gostovati na Koševu ekipi Sarajeva dok će Široki na Pecari dočekati Tuzla City.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad