EL: Liverpool poražen u Francuskoj, preokret Stevanovićevog Servettea, poraz Tahirovićevog Ajaxa

Nogomet 09. nov 202320:45 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Toulouse je zamalo prokockao pobjedu protiv Liverpoola, iako su vodili 3:1 u 4. kolu Evorpa lige. Servette bh. reprezentativca Miroslava Stevanovića slavio je poslije preokreta u finišu meča nad Sheriffom 2:1, a Ajax Benjamina Tahirovića upisao je poraz Brightona na domaćem terenu.

Donnum i Dallinga pogađali su za vodstvo francuskog tima protiv favorizovanih Redsa. Sastav Jurgena Kloppa je autogolom Casseresa u finišu vratio se u život, kada se igrala 74. minuta. Za 3:1 pogodio je Magri dvije minute kasnije. Jota je smanjio na 3:2, a Quansahu je poništen pogodak u posljednjim minutama, jer je prije toga igrao rukom i Liverpool je ostao bez boda.

U drugom susretu grupe E Horvath, Talovierov, Žulj bili su strijelci za trijumf LASK-a nad belgijskim Royal Unionom.

Benjamin Tahirović odigrao je posljednjih dvadesetak minuta u porazu Ajaxa u Amsterdamu od Brihgtona. Strijelci za goste iz Engelske bili su Fati i Adingra.

Bh. reprezentativac u igru je ušao od 73. minute, kada je zamijenio Silvana Vosa.

Drugu utakmicu ove grupe igraju od 21 sat AEK i Marseille u Atini.

REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Miroslav Stevanović upisao je cijeli susret u pobjedi njegovog Servettea protiv Sheriffa, bilo je 2:1 u Švicarskoj.

Drugi susret grupe donio je iznenađenje u Pragu, gdje je Slavija iznenadila Mourinhovu Romu. Češki tim pobijedio je 2:0, a golove su postigli Jurecka i Masopust.

REUTERS/David W Cerny

U grupi F postignuti su sljedeći rezultati: Maccabi Haifa – Villareal 1:2 i Rennes – Panathinaikos 3:1.

Utakmica Qarabaga i Bayer Leverkusena završena pobjedom gostiju 1:0, nakon što je Boniface bio junak Apotekara.