EL: Remi Kolašinca i Atalante protiv Sportinga, okršaj Gazibegovića i Kovačevića pripao Rakowu

Nogomet 30. nov 202320:48 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Sedam mečeva 5. kola Evropa lige bilo je na rasporedu od 18:45. Sead Kolašinac i njegova Atalanta upisali su remi protiv Sportinga. Meč u Begramu završen je rezultatom 1:1.

Domaći su poveli preko Scamacce, a bod portugalskoj ekipi osigurao je Edwards golom u drugom poluvremenu. Defanzivac reprezentacije Bosne i Hercegovine napustio je igru u 87. minuti, kada je umjesto njega ušao Emil Holm.

Okršaj dva reprezentativca u susretu Strum i Rakowa, pripao je Adnanu Kovačeviću protiv Jusufa Gazibegovića. John Yeboah postigao je gol za tri boda poljske ekipe. Kovačević je igru napustio u 75. a Gazibegoviću pred kraj utakmice u 88. minuti.

Tomas Soucek pogodio je za tri boda West Ham Uniteda, protiv Bačke Topole u Srbiji.

REUTERS/Marko Djurica

Freiburg je na krilima sjanog Michaela Gregoritscha “potopio” Olympiacos sa čak 5:0. Večer raspoloženog Austrijanca upotpunili su Sildilla i Doan.

REUTERS/Heiko Becker

U grupi B Sparta Prag savladao je Betis, Haraslin je bio junak češkog sastava. Drugi meč grupe na programu je od 21 sat, a sastaju se Rangers i Aris Limassol.

Terrier, Goudiri i Rieder pogađali su za Rennes, u ubjedljvoj pobjedi nad Maccabi Haifom u Budimpešti. Villareal i Panathinaikos u Španiji večeras od 21 sat igraju drugi meč ove grupe.

Joao Pedro bio je strijelac iz penala za vrijedna tri boda Brightona na gostovanju AEK-u. Sada Galebovi zauzimaju prvo mjesto grupe B i sigurni su u nokaut fazi. Samo je pitanje da li će direktno u osminu finala Evropa lige ili u 1/16 finala.

Marseille i Ajax na Velodromeu se sastaju u drugoj utakmice grupe.